امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 13:50:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 11396

تاریخ انتشار : 25/11/1393 - 08:51

در پی شهادت سه دانشجوی مسلمان در چپل‎هیل

چالش امنیتی برای بیش از 900 هزار دانشجوی خارجی در آمریکا

شهادت سه دانشجوی مظلوم مسلمان در چپل‌هیل کارولینای شمالی آمریکا، موضوع حضور بیش از 900 هزار دانشجوی خارجی در آمریکا را دچار چالش امنیتی کرده است.

چالش امنیتی برای بیش از 900 هزار دانشجوی خارجی در آمریکا

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه های آمریکا در سال تحصیلی جاری به رقم بی‌سابقه 900 هزار نفری رسیده که این افزایش، باعث سه برابر شدن سهم این دانشجویان از اقتصاد آمریکا در 15 سال اخیر شده است.

دو کشور چین و هند در صدر فهرست قرار دارند، بر اساس گزارش بنگاه خبری فرست پست، تعداد دانشجویان خارجی پذیرش شده در دانشگاه های آمریکا در سال تحصیلی کنونی به بالاترین حد خود یعنی 900 هزار نفر رسید که سهم چینی ها 275 هزار نفر، هندی‌ها 106 هزار و 673 نفر است.

تعداد دانشجویان چینی در دانشگاه‎های آمریکا نسبت به سال گذشته 17 درصد رشد داشته و هندی‌ها تعداد دانشجویان خود در دانشگاه‌های آمریکا را 6 درصد رشد داده‌اند.

تعداد دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند، امسال نسبت به سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.

تعدادی از کشورها بر حسب معیارهای دوگانه آمریکایی‌ها، علی‎رغم این که بالاترین سطح دانشجو را در این کشور داشتند، هم‌اکنون از پائین‌ترین سطح برخوردارند.

مثلاً پاکستان که پیش از این در بالای جدول اعزام دانشجو به آمریکا قرار داشت، اکنون حتی جزو 25 کشور اول هم نیست.

سهم هزینه دانشجویان خارجی در اقتصاد آمریکا نیز در 15 سال گذشته سه برابر شده و شهریه پرداختی، هزینه خوابگاه، کتاب، مسافرت و سایر هزینه‎های آنها از 9 میلیارد دلار به 27 میلیارد دلار در سال جاری رسیده است، ضمن آن که تأثیرات ضد فرهنگی جامعه آمریکا بر این دانشجویان قابل محاسبه نیست.

طبیعی است که با مورد اصابت قرار گرفتن سه دانشجوی مسلمان در کارولینای شمالی و شهادت آنها متعاقب چند حادثه تیراندازی به دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف آمریکا، تأمین امنیت این دانشجویان با توجه به فضای آپارتایدی در حال رشد آمریکا، که هر روز توسط صدها رسانه با هزاران برنامه به این فضا دامن زده می‌شود، با چالش جدی مواجه شده که قطعاً ریزش دانشجویان خارجی را در پی دارد، چرا که بخش درخور توجهی از این دانشجویان را جوانان مسلمان تشکیل می‌دهند که با سیاست‌های مسلمان‌ستیزی صهیونیست‌های حاکم بر آمریکا، امنیت آنها در معرض خطر جدی است.

دیدگاه شما در مورد : چالش امنیتی برای بیش از 900 هزار دانشجوی خارجی در آمریکا

چالش امنیتی برای بیش از 900 هزار دانشجوی خارجی در آمریکا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS