امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 04:46:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 112

تاریخ انتشار : 22/06/1392 - 19:58

در دیدار با پوتین در بیشکک ؛

روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند

رئیس جمهوری ایران در دیدار با رئیس جمهوری روسیه گفت: ابتکار روسیه در زمینه سلاح‌های شیمیایی سوریه و اقدامات رهبران سوریه در این زمینه این امید را به وجود آورد که منطقه از جنگی دیگر دور شود.

روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند

به گزارش جویباران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر روحاني با قدرداني از پيام تبريک پوتين و حضور نماينده اين کشور در مراسم تحليف رياست جمهوري ايران تصريح کرد: کشور روسيه به عنوان همسايه بزرگ ايران همواره مورد توجه همه دولت ها در ايران بوده و دولت جديد نيز در صدد توسعه و گسترش اين روابط در تمامي عرصه ها است.

رييس جمهوري اسلامي ايران گفت: امروز فرصت مناسبي ايجاد شده است که ايران و روسيه در مورد مسايل دوجانبه و مسايل حساس منطقه اي و بين المللي با هم تبادل نظر کنند و قطعاً اين تبادل نظر در حل مسايل و مشکلات موثر خواهد بود.

دکتر روحاني افزود: هر چه مشورت ها و تبادل نظرها بيشتر باشد به حل مشکلات و بحران هاي منطقه خاورميانه کمک بيشتري خواهد کرد.

رييس جمهور تصريح کرد: ابتکار مسکو در زمينه حل بحران سوريه و نيز قدم هايي که دولت روسيه در اين زمينه برداشته اميدي را بوجود آورد که از يک جنگ جديد جلوگيري شود.

دکتر روحاني با اشاره به فعاليت هاي مسالمت آميز هسته اي ايران گفت: ما خواهان حل و فصل سريع اين مساله در چارچوب مقررات بين المللي هستيم.

رييس جمهوري اسلامي ايران با بيان اين مطلب که روسيه در زمينه حل مساله هسته اي ايران قدم هاي مهمي را در گذشته برداشته است، افزود: امروز فرصت بهتري فراهم شده تا در اين زمينه بتوان با همکاري و تبادل نظر مسايل هسته اي ايران را حل و فصل کرد.

رييس جمهوري روسيه نيز در اين ديدار ، جمهوري اسلامي ايران را براي روسيه همسايه اي بسيار خوب و مهم توصيف کرد و گفت: تهران و مسکو مي توانند در زمينه هاي مختلف و در چارچوب همکاري هاي منطقه اي، دوجانبه و بين المللي از جمله سازمان همکاري شانگهاي فعاليت هاي مشترک بيشتري انجام دهند.

پوتين افزود: روسيه همکاري هاي مشترک وسيعي را با ايران دنبال مي کند و خواستار گسترش و تعميق روابط و همکاري ها هستيم.

دیدگاه شما در مورد : روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند

روحانی: ابتکار روسیه و پاسخ سوریه به آن منطقه را از یک جنگ دیگر دور می‌کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS