امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 11:14:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1105

تاریخ انتشار : 12/08/1392 - 19:24

اختصاصی / حجت الاسلام قلی پور در گفتگو با جویباران:

شعار مرگ بر آمریکا بر اساس منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: مرگ بر آمريكايي كه از لسان حضرت امام (ره) جاري شد يك منطق و ريشه اعتقادي دارد و آن منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد يعني اينكه نه ظلم مي كنيم و نه اجازه ظلم ميدهيم.

شعار مرگ بر آمریکا بر اساس منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد

حجت الاسلام قلی پور در گفتگو با خبرنگار جویباران با انتقاد از اظهارات اخیر عده ای در رابطه با حذف شعار مرگ بر آمریکا گفت: در طول تاريخ بودند كساني كه به جهت جهل يا ناآگاهي از مستكبرين حمايت مي كردند و در كنار آنها بودند، حال آنكه افرادي بودند سوابق خوبي هم داشتند ولي در مقابل زر و زور و تزوير تسليم شدند.

وی افزود: آنجايي كه در جنگ صفین قرآن ها را بر سر نيزه كردند عده ای به فرمان امام علي(ع) گوش نسپردند و به همين دليل آن همه حوادث در تاريخ به وقوع پيوست، امروزه هم رگه هايي از آن جريان و تفكرات بر جامعه مسلمانان حاكم است.

امام جمعه جویبار ادامه داد: يه عده اي گمان مي كنند در مقابل زور و تحريم آمريكا نمي شود ايستاد و بايد رابطه را قوي كرد و يك عده هم به تعبير مقام معظم رهبري گول دستكش مخملين آنها را خوردند غافل از اينكه در زير اين دستكش مخملين دستي چدني قرارداد، اين جمله يك واقعيت است و اگر تاريخ را مطالعه كنيم در مي يابيم كه حتي يك رفتار مثبت از آمريكا بعد پيروزي انقلاب تا به امروز مشاهده نشد.

حجت الاسلام قلی پور با اشاره به اعتقادی بودن شعار مرگ بر آمریکا گفت: مرگ بر آمريكايي كه از لسان حضرت امام (ره) جاري شد يك منطق و ريشه اعتقادي دارد و آن منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد يعني اينكه نه ظلم مي كنيم و نه اجازه ظلم ميدهيم.امروز آمريكا مظهر ظلم ، مظهر تعدي و تجاوز و مظهر زورگويي است و منطق هم حكم مي كند كه در برابر زورگويان و تجاوزگران بايد فرياد بر آورد و نبايد سكوت كرد.

وی افزود: مرگ بر آمريكا ما خطاب به مردم آمريكا نيست بلكه خطاب به سياست ها و راهبردهاي دولت آمريكا هست و تا وقتي كه اين خوي استكباري و اين حالت درندگي، و اين احساس خود برتر بيني در اين ها باشد و همه را رعيت خود بدانند و خود را کدخدا، فرياد مرگ بر آمريكا توسط مردم آزادي خواه و اسلام گرا بلند خواهد بود.

امام جمعه جویبار در خصوص نظر مقام معظم رهبری نسبت به رابطه باآمریکا گفت: مقام معظم رهبري در جايي گفتند «كه اگر رابطه با آمريكا به نفع اسلام و به نفع ايران باشد بنده خودم پيشقدم ميشوم» اما اين راهم بدانیم که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و بارها هم این مسئله را ثابت کردند و همچنین همه مسئولين بدانند كه اگر قرار است اتفاقي رخ بدهد فقط توسط مقام معظم رهبري رخ خواهد داد.

حجت الاسلام قلي پور در خصوص اظهارات وندي شرمن گفت: اصولا بحث فريبكاري و دروغ گويي را قبول نداريم چه ايراني باشد و چه غير ايراني و اين رفتار ها را از سوي هركسي ببينيم محكوم ميكنيم.

وی افزود: ما نگاهمان نگاه دين و اسلام مي باشد، همه بيايند نظام جمهوري اسلامي را با نظام حاكم بر آمريكا مقايسه كنند و ببينند كه فريب كاري و دروغ گويي از سوي ايران بوده است يا از جانب آمريكا؟ بيايند بررسي كنند و ببينند چه كسي عهد شكني كرد؟ چه كشور و نظامي در طول تاریخ نسبت به بشریت فريب كاري كرده است؟ در آن صورت است كه خواهند فهمید چه کسانی در DNA  خود مشكل فریب کاری و دروغ گویی دارند.

امام جمعه شهرستان جویبار به جاسوسی هایی که اخیرا سرو صدای فراوانی در جهان ایجاد کرده است اشاره و تأکید کرد: همين جاسوسي هاي اخير نشان ميدهد كه اين دولت يعني دولت آمريكا از اساس با نقض حقوق بشر ايجاد شده است.آمريكايي ها نگاه خود برتر بيني دارند و خود را ارباب و مردم را رعيت مي بينند و به هيچ حق وحقوقي براي ديگران قائل نيستند.

وی افزود: بعد از اینکه همه متوجه شدند که آمریکا در حال شنود مکالمات رؤسا و سلاطین کشورهای دیگر است رئیس جمهور آمریکا به جای اینکه عذر خواهی کند با وقاحت تمام می گوید ما روش خود را برای جاسوسی تغییر می دهیم که این نشان از خوی استکباری و ارباب پنداری این دولت ناقض حقوق بشر است.

وی ادامه داد: با اين وضعيت ما از برخي افراد كه در داخل ميگويند ما بايد با آمريكا ارتباط برقرار كنيم تعجب ميكنيم، آنها كه با آمريكا رابطه دارند و همیشه دست به سینه در برابر این دولت هستند وضعشان به اين شكل هست حال اگر ما با آنها دست دوستی بدهیم چه بلايي بر سر ما خواهند آورد.

حجت الاسلام قلی پور گفت: امام حسين (ع) يك جمله دارند كه ديپلمات هاي ما بايد اين را سرلوحه كار خود قرار دهند و آن جمله اين است که «آن كسي كه مثل من فكر ميكند هيچ وقت با امثال يزيد بيعت نخواهد كرد»

وی افزود: در هر دوره اي قطعا يزيدياني هستند كه بايد آنها را شناخت و كساني كه تفكر حسيني دارند با مثل يزيد هرگز بيعت نمي كنند، امروزه نیز آمريكا يزيد زمانه هست و بيعت كردن و رابطه برقرار كردن با آنها يعني مخالفت با همه اعتقادات و روحيات عزت مندانه انقلاب ما كه انشاالله مسئولين به اين امر توجه دارند.

امام جمعه شهرستان جویبار در رابطه با روز 13 آبان خاطر نشان کرد: روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار است و واقع شدن آن در آستانه ی ماه محرم پیام ویژه ای دارد و آن عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و ظالمان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکا از ابتدای انقلاب در حال ایجاد مانع در مقابل ملت ایران است. ما نیز باید با حضور گسترده خود فیتیله را بالا کشیده و کوبنده تر از هر سال غیرت دینی ، اسلامی و انقلابی خود را نشان دهیم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : شعار مرگ بر آمریکا بر اساس منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد

شعار مرگ بر آمریکا بر اساس منطق «لا تَظلِمونَ و لا تُظلِمونَ» مي باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS