امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 16:15:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1098

تاریخ انتشار : 12/08/1392 - 08:33

عصر ديروز صورت گرفت:

برگزاري همايش هماهنگي به مناسبت ماه محرم

همايش هماهنگي ماه محرم عصر ديروز با حضور فرماندهان پايگاه هاي مقاومت، ائمه جماعت، هيئت امنا تكايا و مساجد و همچنين مسئولين فرهنگي شهرستان در سالن اجتماعات سپاه ناحيه جويبار برگزار شد.

برگزاري همايش هماهنگي به مناسبت ماه محرم

به گزارش خبرنگار جويباران، همايش هماهنگي ماه محرم عصر ديروز با حضور فرماندهان پايگاه هاي مقاومت، ائمه جماعت، هيئت امنا تكايا و مساجد و همچنين مسئولين فرهنگي شهرستان در سالن اجتماعات سپاه ناحيه جويبار برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحيه جويبارطي صحبت هايي در اين همايش گفت: دهه محرم، دهه امر به معروف و نهي از منكر مي باشد كه ياسد از اين فرصت براي احياء امر به معروف ونهي از منكر نهايت بهره را ببريم.

وي به معروفات مهم اين دهه اشاره كرد و گفت: از جمله معروفات مهمي كه بايد در اين دهه به آن بپردازيم بعد شناختي قيام اباعبدالله الحسين (ع) به همراه بعد عاطفي آن، احياء فريضه نماز اول وقت به خصوص در ديته روي هاي تاسوعا و عاشورا،تجمع متمركز هيئت هاي عزاداري در نقطه اي از شهر، نهادينه سازي وگسترش فرهنگ ايثار و شهادت و همچنين وفاق اجتماعي و مشاركت همگاني در برپايي مراسم ها مي باشد.

سرهنگ خادم در پايان به منكراتي كه بايد در مراسم هاي عزاداري از بين برود اشاره و تأكيد كرد: از مهمترين منكرات كه بايد با نهي از منكر از آن جلوگيري كرد استفاده از زنجير و آلات موسيقي مي باشد كه متاسفانه به اصل و محتواي برنامه هاي عزاداري لطمه جدي وارد مي كند.

امام جمعه جويبار طي صحبت هايي در اين همايش به رمز ماندگار حماسه عاشورا اشاره كرد و گفت: در بين نهضت ها و قيام ها، حماسه عاشورا ماندگار ترين حماسه در تاريخ بشر به شمار مي آيد كه با وجود گذشت نزديك به 1400 سال از آن نهضت، روزبه روز به عمق و گستره و شكوفايي آن افزوده مي شود.

وي به دلايل اين ماندگاري اشاره كرد و گفت: از مهمترين دلايل ماندگاري نهضت عاشورا مي توان به موقعيت نسبي رهبري نهضت، مصونيت رهبري از خطا و اشتباه، قداست هدف، انگيزه الهي و خدايي، اوج ايثار و فداكاري و نهايت مظلوميت اشاره كرد.

حجت الاسلام قلي پور به پديده هاي منفي در مراسم هاي دهه اول محرم اشاره كرد و افزود: بايد مراقب بود تا برخي از پديده ها و فرآيندهاي منفي و ناخوشايند همانند قمه زني، استفاده از تصاوير و نشانه هاي غير واقعي از ائمه و همچنين تغيير آواي نوحه ها و موسيقي محرم به اين فرهنگ ناب عاشورايي آسيب نرسانند.

وي در پايان خاطر نشان كرد: مراسم سوگواري و عزاداري براي تعظيم شعائر الهي برپا مي شودند. بديهي است براي بزرگداشت يك مرام بايد عظمت ذاتي آن را نشان دا و براي نشان دادن عظمت و اهميت آن بايد نسبت به آن مرام معرفت بخشيد و بر آگاهي و بصيرت افراد نسبت به آن افزود.

انتهاي پيام/م.ف

دیدگاه شما در مورد : برگزاري همايش هماهنگي به مناسبت ماه محرم

برگزاري همايش هماهنگي به مناسبت ماه محرم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS