امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 07:27:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 10884

تاریخ انتشار : 18/11/1393 - 15:18

ویژه نامه فجر 93 - 11

همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار برگزار شد

همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار به مناسبت دهه مبارک فجر در روستای اسماعیل کلای بزرگ برگزار شد.

همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار به مناسبت دهه مبارک فجر، صبح امروز با حضور مسئولان جویبار و مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در روستای اسماعیل کلای بزرگ این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در این همایش با بیان اینکه بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی است، اظهار داشت: از اهداف بنیاد مسکن می‌توان به تأسیس مسکن برای محرومان، بازسازی مناطق جنگ زده، بازسازی مناطق زلزله زده و اجرای طرح‌های هادی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید برای روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی را مصوب و اجرا کنیم، افزود: در استان مازندران 640 روستای بالای 20 خانوار داریم که قرار است تا پایان امسال برای 320 روستا طرح هادی را مصوب کنیم، و مابقی را نیز برای سال بعد به تصویب برسانیم.

مجید هاشمی تصریح کرد: طرح‌های هادی با افق 10 ساله به تصویب می‌رسند و بعد از اتمام این مدت بازنگری‌های لازم برای آنها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از روستاهای مازندران طرح هادی با مشارکت مردم اجرا می‌شود، افزود: شهرستان‌های بابلسر و قائمشهر بیشترین تعداد طرح‌های هادی مشارکتی را در روستاهای خود اجرا کرده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه مسئولان ارشد شهرستان‌ها باید بودجه‌های مصوب را در اختیار طرح‌های هادی قرار دهند، اظهار کرد: طبق قانون هشت درصد از کل اعتبارات هر شهرستان باید به طرح‌های هادی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در جویبار 71 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد 52 روستا طرح هادی مصوب دارند و برای 19 روستای دیگر هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

هاشمی به افزایش صدور سند مالکیت مسکن در روستاها اشاره کرد و افزود: در سال جاری خانوارهای 37 روستا در شهرستان جویبار سند مالکیت دریافت کردند.

وی ادامه داد: 9318 خانوار جویباری دارای سند مالکیت مسکن هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اشاره به اینکه برای ساخت منازل مسکونی در استان مشکل زمین نداریم، گفت: بیشترین مشکل ما در ساخت مسکن عدم کیفیت مناسب است.

وی مرجع صادر کننده پروانه ساختمان در روستاها را دهیاران معرفی و خاطرنشان کرد: اگر روستایی دهیاری ندارد بخشداران پروانه مورد نیاز را صادر می‌کنند.

انتهای پیام/م.ف

دیدگاه شما در مورد : همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار برگزار شد

همایش شوراها و دهیاران بخش مرکزی جویبار برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS