امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 00:44:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1072

تاریخ انتشار : 09/08/1392 - 19:21

صبح امروز صورت گرفت:

برگزاری همایش روز خانواده ویژه ی زوج های جوان

صبح امروز همایش روز خانواده با حضور زوجهای جوان تحت پوشش کمیته امداد در جویبار برگزار شد.

برگزاری همایش روز خانواده ویژه ی زوج های جوان

به گزارش خبرنگار جویباران، صبح امروز (پنجشنبه 9 آبان) همایش روز خانواده در سالن الغدیر جویبار به میزبانی کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار و با استقبال پرشورزوجهای جوان زیر پوشش این کمیته مواجه شد.

بیش از یک هزار و پانصد خانواده زیر نظر کمیته امداد هستند

در ابتدای این همایش ناصر اسکندری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن خیر مقدم به حضار گفت: حدود 1500 خانواده یا 2400 نفر زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارند.

وی به عملکرد واحد اکرام کمیته ی امداد اشاره کرد و گفت: 198 یتیم زیر پوشش کمیته  امداد هستند که توسط 800 حامی حمایت می شوند.هریک از این یتیم ها ماهانه 180 هزار تومان دریافت می کنند و در ابتدای سال تحصیلی به آنان نیز کمک هایی تعلق می گیرد.

زندگی به پول و ماشین و خانه خلاصه نمی شود

امید نیک نژاد فرماندار شهرستان جویبار طی صحبت های کوتاه خود ضمن تشکر از ریاست کمیته امداد گفت: زندگی تنها در پول ، ماشین های مدل بالا ، خانه های بزرگ و .. خلاصه نمی شود.

وی افزود: این چیز ها تنها شرایط لازم برای خوشبختی هستند اما کافی نیستند. چه بسا بسیاری از انسان ها دارای شرایط لازم بودند اما به علت فقدان شرایط کافی در زندگی با بن بست مواجه شدند.

فرماندار شهرستان جویبار این زوج های جوان را که در زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند به کار و تلاش بیشتر در کنار همسرانشان تشویق کرد و برای استقلال شغلی و اقتصادی آنان ابراز امیدواری کرد.

پیام اسلام گم کردن خویش وبدست آوردن دیگران است

امام جمعه جویبار در ادامه ی همایش به صحبت در پیرامون ارزش و منزلت خانواده در اسلام پرداخت و گفت: توجه دین مبین اسلام به خانواده چنان زیاد است که پیامبر اکرم اسلام برای مباهله به همراه خانواده ی خود حضور یافت و یا امام حسین (ع) به همراه خانواده ی خود راهی کربلا شد.

وی همچنین در رابطه با اجر و پاداش کمک به مردم در دین اسلام گفت: ما باید از مسلمان بودن خود افتخار کنیم چرا که اسلام نعمت بسیار بزرگی است.پیام دین اسلام برای انسان ها گم کردن خویشتن خود و پیدا کردن دیگران است.اگر انسان به کمک به دیگران و گره گشایی از کار دیگران بپردازد، خداوند گره از کارش می گشاید.

حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور هدف امام خمینی (ره) را از تاسیس کمیته ی امداد ، مطابق هدف اسلام یعنی گره گشایی از کار دیگران و محرومیت زدایی اعلام کرد و ضرورت آن را آن چنان زیاد دانست که امام (ره) بلافاصله پس از پیروزی انقلاب به تاسیس این نهاد اقدام کرد.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : برگزاری همایش روز خانواده ویژه ی زوج های جوان

برگزاری همایش روز خانواده ویژه ی زوج های جوان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS