امروز سه شنبه 26 دی 1396
ساعت 20:31:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


یادداشت
چاپ

کد خبر : 1064

تاریخ انتشار : 09/08/1392 - 11:33

رئیس جمهور! به سوگند خود عمل کنید!

یک روزنامه اصلاح طلب با وقاحت تمام در روز عید سعید غدیر اصلیترین مبانی مذهب رسمی کشور را زیر سئوال می‌برد و به اعتقادات ۷۵ میلیون ایرانی اهانت می‌کند. اولین کسی که باید صدایش در بلند شود، رئیس جمهور است.

رئیس جمهور! به سوگند خود عمل کنید!

به گزارش جویباران، به نقل از تسنیم، متن یادداشت محمدکاظم انبارلویی با عنوان «به سوگند خود عمل کنید!» به شرح ذیل است:

رئیس جمهور براساس اصل 121 قانون اساسی سوگند خورده است پاسدار مذهب رسمی کشور باشد. یک روزنامه اصلاح طلب با وقاحت تمام در روز عید سعید غدیر اصلیترین مبانی مذهب رسمی کشور را زیر سئوال می‌برد و به اعتقادات 75 میلیون ایرانی اهانت میکند. اولین کسی که باید صدایش در حمایت از ملت و در دفاع از مبانی مذهب رسمی کشور بلند شود رئیس جمهور است. اما متاسفانه رئیس جمهور این روزها بزرگترین دغدغه‌اش نقد عملکرد دولت گذشته است و کاری به تعهدات و بویژه سوگندی که در پیشگاه نمایندگان ملت خورده است ندارد.
صدای مردم درآمد و هیئت نظارت بر مطبوعات حکم به توقیف روزنامه بهار دارد. وزیر ارشاد در هیئت نظارت(بر اساس شنیده‌ها) به این حکم رای منفی داد و دیروز هم از توقیف روزنامه بهار اظهار تاسف کرد و خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از وی گفت؛ راههای دیگری برای اعمال قانون غیر از توقیف روزنامه وجود دارد. ظاهرا حساسیت دولت جدید نسبت به حفظ ارزشها و اعتقادات دینی مردم همانند دولت اصلاحات طوری نیست که نماد پایبندی به سوگندی که در قانون اساسی آمده، باشد.
امروز دو تن از مراجع عظام تقلید نسبت به همین مسئله  واکنش نشان دادند و از اهانت به مقدسات اظهار تاسف کردند و نه از توقیف روزنامه!
آیت‌الله مکارم شیرازی فرمودند؛ نباید فقط به توقیف روزنامه بهار قناعت کرد.
آیت‌الله نوری همدانی نیز با اظهار تاسف از این رویداد فرمودند: «چرا باید یک روزنامه جرات توهین به مقدسات را پیدا کند.»جناب آقای روحانی یک «روحانی» است باید حساسیت مراجع، علما و عاشقان و شیفتگان علیابن ابیطالب امام اول شیعیان را درک کند و اجازه ندهد مهر بی‌تفاوتی و اباحه‌گری به رفتارهای دولت بخورد.دولت پیش از آنکه دغدغه آزادی بیان هتاکان و اهانت‌کنندگان به مقدسات مردم را داشته باشد باید دغدغه حفظ دین و ارزشهای انقلاب را بیش از پیش نشان دهد این کمترین انتظاری است که مردم دارند.همچنین دیروز رئیس قوه قضاییه آیت الله آملی لاریجانی با واکاوی این رویداد تلخ ماجراجویانه محتوای مقاله بهار را موهن وسخیف دانسته وبه کسانی که بخواهند با مجوز ارشاد تیشه به ریشه مذهب رسمی کشور بزنند هشدار داد.ضمن تشکر از برخورد مسئولانه رئیس دستگاه قضاء امید واریم قوای کشور بویژه رئیس جمهور محترم بنا به سوگندی که یاد کرده نسبت به تهاجم علیه مذهب رسمی واکنش در خور داشته باشند.

نویسنده : محمد کاظم انبارلویی
دیدگاه شما در مورد : رئیس جمهور! به سوگند خود عمل کنید!

رئیس جمهور! به سوگند خود عمل کنید!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS