امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 08:09:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 10566

تاریخ انتشار : 15/11/1393 - 13:25

ویژه نامه فجر 93 – 7/معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران:

انقلاب اسلامی سرچشمه تحولات اقتصادی شده است/وابستگی صنعت کشور به غرب در قبل از انقلاب

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران گفت: اقتصاد ایران بعد از انقلاب دچار تحولات بزرگی شده، چرا که صنایع تولیدی کشور در قبل از انقلاب وابستگی کامل به غرب داشته است.

انقلاب اسلامی سرچشمه تحولات اقتصادی شده است/وابستگی صنعت کشور به غرب در قبل از انقلاب

به گزارش خبرنگار جویباران، علی احسانی در آیین افتتاحیه کارخانه تولیدی فولادسازان جویبار، انقلاب اسلامی را سرچشمه تحولات بزرگ در عرصه اقتصادی معرفی کرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی، صنایع کشور کاملا مونتاژ بوده و وابستگی کامل به کشورهای غربی داشته است.

وی افزود: بعد از انقلاب فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنایع تولیدی صورت گرفت که موجب رشد ایران در تولیدات صنعتی شده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران تصریح کرد: در حوزه زیرساختی نیز کارهای بسیار بزرگی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صورت گرفته، که موجب رشد و شکوفایی صنعت کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه در دولت جدید جهت گیری توسعه استان را تغییر داده‌ایم، تأکید کرد: با تشکیل کمیته‌های تخصصی چشم اندازهای توسعه استان را تغییر داده‌ایم که در آینده این تغییرات را مشاهده خواهید کرد.

احسانی با بیان اینکه کشاورزی فعالیت اصلی مازندران است، عنوان کرد: به دلیل خشکسالی‌های پیاپی و عدم توازن آب‌های سطحی و زیر سطحی در غرب و شرق استان باید به فکر افزایش صنایع تولیدی در مازندران باشیم.

وی اشتغال جوانان جویای کار را یکی از اولویت‌های دولت برشمرد و تأکید کرد: در مازندران شهرک‌ها و مجتمع‌های صنعتی خوبی ایجاد شده است که امیدواریم بتوانیم از جوانان جویای کار در این مجتمع‌ها استفاده کنیم.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران استفاده از ظرفیت‌های صادراتی استان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: رویکرد مسئولان و مدیران دولت حمایت از بخش خصوصی است به شرطی که بخش خصوصی نیز هم‌پای دولت حرکت کند.

وی در پایان با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد یک رابطه خوب میان بانک‌ها و بنگاه‌های تولیدی خصوصی هستیم، خاطرنشان کرد: اکثر بنگاه‌های تولیدی در بحث سرمایه در گردش دچار مشکل هستند که امیدواریم با یک فرآیند خوبی که در نظر گرفته‌ایم این مشکل به زودی حل شود.

انتهای پیام/م.ف

 

دیدگاه شما در مورد : انقلاب اسلامی سرچشمه تحولات اقتصادی شده است/وابستگی صنعت کشور به غرب در قبل از انقلاب

انقلاب اسلامی سرچشمه تحولات اقتصادی شده است/وابستگی صنعت کشور به غرب در قبل از انقلاب

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS