امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 21:29:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1039

تاریخ انتشار : 07/08/1392 - 17:24

اختصاصی/ امام جمعه ی جویبار در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

مشاوره خانواده ها به زوجین باید قبل از انجام ازدواج انجام شود/طلاق بدترین حلال می باشد

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: زمان مشورت دادن و دخالت خانواده ها قبل از ازدواج است.بعد از ازدواج بزرگان باید هدایتگر باشند نه دخالت گر.

مشاوره خانواده ها به زوجین باید قبل از انجام ازدواج انجام شود/طلاق بدترین حلال می باشد

حجت الاسلام والمسلمین محمد اسمایل قلی پور در گفتگو با خبرنگار جویباران پیرامون دلایل طلاق گفت: یک دلیل مهم برای بروز طلاق دخالت بیجای خانواده ها و بزرگان در زندگی فرزندان است.

وی افزود: دعوا و نزاع در زندگی زناشویی طبیعی است و خانواده ها نباید در آن ها دخالت کنند و بین زوجین فاصله بیندازند، زمان مشورت دادن و دخالت خانواده ها قبل از ازدواج است.بعد از ازدواج بزرگان باید هدایتگر باشند نه دخالت گر.

امام جمعه ی شهرستان جویبار تصریح کرد: دلایل دیگری نیز برای افزایش آمار طلاق وجود دارد که نمی توان آن ها را بی اهمیت دانست.یکی از این دلایل عدم آشنایی زوجین در زمان ازدواج و نادیده گرفتن سفارش های دین مبین اسلام مبنی بر شناخت طرفین از یکدیگر و فرهنگ هم است.جوانان باید در زمان ازدواج به نظر خانواده ها احترام گذاشته و به نگاه های خیابانی دل نبندند.

حجت الاسلام قلی پور همچنین گسترش گناه در جامعه را نیز یکی از اعمالی معرفی کرد که عواقب آن می تواند زندگی زناشویی و دوام آن را با مخاطره روبرو کند.

وی شروع زندگی را زمانی برای شاد کردن دل اطرافیان دانست نه زمانی که با پخش صوت های دلخراش موجب ناراحتی و آزردگی خاطر اطرافیان شود.

امام جمعه جویبار متذکر شد : سطح تحصیلات و ثبات اقتصادی از عوامل تاثیر گذار در زندگی هر فرد است.عدم وجود ثبات در وضعیت شغلی و اقتصادی خود به خود ایجاد کننده تنش بین زوجین است.

وی افزود: در سطح تحصیلات زوجین هم نباید فاصله ی زیادی وجود داشته باشد اما این موضوع قاعده ای کلی نیست چرا که افرادی با وجود فاصله ی زیاد در سطح تحصیلات خوشبخت شده اند.

حجت الاسلام قلی پور در انتها تاکید کرد: بدترین نوع حلال ها طلاق است، وقتی که طلاق صورت می گیرد ، عرش الهی به لرزه در می آید.این موضوع اثرات منفی زیادی را نیز در جامعه ایجاد خواهد کرد.کاهش آمار طلاق نیازمند انجام فعالیت های گسترده ی فرهنگی است.اگر قبح طلاق در بین مردم پررنگ و احیا شود ، با همچین مشکلاتی روبرو نخواهیم شد.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : مشاوره خانواده ها به زوجین باید قبل از انجام ازدواج انجام شود/طلاق بدترین حلال می باشد

مشاوره خانواده ها به زوجین باید قبل از انجام ازدواج انجام شود/طلاق بدترین حلال می باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS