امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 02:25:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 10273

تاریخ انتشار : 07/11/1393 - 07:20

در پی نامه مهم مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و امریکای شمالی

فطرت؛ عامل عشق به پیامبر(ص) است

اقدام موهن نشریه شارلی که با براشت ناجوانمردانه از آزادی بیان و اندیشه صورت گرفته، در حالی است که فطرت خداجوی مردم و نیز علمای اسلام و دیگر علمای ادیان الهی هر گونه اساعه ادب به ساحت پیامبران الهی را به شدت محکوم می‌کنند.

فطرت؛ عامل عشق به پیامبر(ص) است

جویباران مهدی نجفی/ مقوله توهین به ادیان توحیدی به ویژه دین مبین اسلام از آغاز پیدایش اسلام تاکنون به روش مختلف از سوی دشمنان اسلام ناب محمدی(ص) تکرار شده است، اما اقدام اخیر نشریه شارلی ابدو فرانسه در انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر مهربانی از جمله راهبردهای غرب در اسلام هراسی و ستیز با خداوند متعال است.

در روزهای اخیر و پس از نامه مهم مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و محکومیت این امر از سوی معظم له، ضرورت روشنگری آحاد جامعه اسلامی به ویژه علمای فرهیخته اسلام اعم از شیعه و سنی در دفاع از آموزه های اسلام نبوی قوّت گرفته است لذا باید در  تقویت شناخت آموزه‌های خاتم پیامبران(ص) در همه جوامع بشری تلاش کرد.

اقدام موهن نشریه شارلی که با براشت ناجوانمردانه از آزادی بیان و اندیشه صورت گرفته، در حالی است که فطرت خداجوی مردم و نیز علمای اسلام و دیگر علمای ادیان الهی هر گونه اساعه ادب به ساحت پیامبران الهی را به شدت محکوم می‌کنند، لذا با مرور زمان ردپای صهیونیسم در پشت پرده انتشار کاریکاتور موهن به خوبی قابل مشاهده شده است.

با همه این اوصاف هدف از این نگاشته واکاوی اهداف جریانات منتسب درانتشار کاریکاتور موهن نیست، زیرا غالب مردم سراسر جهان از اهداف و جریانات پلید شبکه صهیونیسم در پشت پرده اقدام نخ‌نمای غرب آگاهی دارند، لذا تبیین برخی آموزه‌های پیامبراکرم(ص) بر دیگر موارد اولویت دارد تا با ذکر این موارد عرق شرم بر پیشانی منحوس عاملان این اقدام موهن بنشیند و مردم و جوانان اروپا و آمریکای شمالی با بهره‌گیری از فطرت حق جوی خود، شناخت عمیقی از پیامبر مهربانی(ص) کسب کنند.

باید به نخبگان غرب این نکته را مورد تأکید قرار داد که پیامبر مهربانی پیش از صلح حدیبیه و در سال دوم هجرت، پیمان مدینه را منعقد کردند یعنی صلح با یهودیان و مشرکان مدینه، اما رسول مهربانی نه تنها با مسلمانان و مشرکان بلکه با اهل کتاب پیمان صلح می بستند. حال شما مروجان اسلام هراسی مردم را از چه چیزی می‌ترسانید؟

لازم است غرب مدعی آزادی بیان و مدعی احترام به مقدسات و مردم بداند که حتی جنگ تحمیلی بر پیامبر نیز همراه با صلح محوری بود، ایشان تأکید می‌کردند برای خدا و برای رساندن پیام خدا که رحمت، صلح، خیر و برکت و هدایت است به پا خیزید و در جنگ اگر توانستید در مواجهه با دشمنان اسلام با اندرز و گفتگو مشکل را حل کنید و اگر دشمن ایستاد و به هیچ وجه کنار نرفت و سد راه دیگران شد با آن بجنگید، اما در این میان آب دشمن را آلوده نکنید، پیران، زنان و کودکان را نکشید متولیان صومعه‌ها را از بین نبرید و شبیخون نزنید، لذا پیامبر(ص) حتی جنگی هم که بر او تحمیل شده را با تأکید بر رعایت این اصول اداره می‌کرد.

پیامبر مسلمانان از جمله مخالفان تروریسم و شبیخون است، اما سیاستمداران استکباری با توهین به پیامبر اکرم(ص) این‌چنین مسلمانان را با داعش دست پرورده خود یکسان می پندارد. در سیره نبوی مشاهده می کنیم جنگی که بر پیامبر تحمیل شده حالت کینه‌کشی و انتقام در آن وجود ندارد.

باید گفت عقلای غرب خود به خوبی می دانند که گروه‌های تکفیری همچون داعش از اسلام نیستند، زیرا منطق پیامبر(ص) با زور، قدرت مداری و جنگ و شمشیر نبوده است، بلکه مهر و محبت و رحمت و آزادگی و حریت منطق حضرت محمد(ص) بوده است، در روایات آمده؛ انسان آزاده کینه هیچ کسی را در سینه ندارد و پیامبر(ص) کینه هیچ کس حتی ابوسفیان را نداشت تا جایی که نه فقط در فتح مکه خانه ابوسفیان را خانه امن اعلام کرد که پس از فتح مکه و آرام شدن اوضاع او را به عنوان فرمانده به مأموریت فرستاد.

آنقدر دل پیامبر بی‌کینه بود که قاتل حمزه سیدالشهدا(ع) را بخشید، آنقدر دل پیامبر بی کینه بود که وقتی بعد از غزوه احد از پیامبر خواستند که مشرکان را نفرین کند و از خدا بخواهد بر آنان عذاب نازل کند پیامبر برای آنها طلب مغفرت کرد و گفت خدایا اینها را ببخش اینها نمی‌فهمند و نادان و جاهل‌اند.

برخلاف تبلیغات رسانه‌های غربی که پیامبر اکرم(ص) و جماعت مسلمانان را عده‌ای افراد خشن و سخت گیر معرفی می‌کنند، در قرآن کریم چهره پیامبر(ص) اینگونه معرفی می شود:« وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ...»( آل عمران آیه : 159)

«اگر سخت گیر بودی و چهره در هم می کشیدی از گرد تو پراکنده می‌شدند.»

لذا پیامبر مهربانی رأفت خود را بر همه می‌تاباند  از این رو در روایت آمده است که رسول اکرم(ص) فرمودند: «مثل آفتاب باش و برهمه بتاب، مرزبندی نکن چنان باش که همه از برکت نیکی وجود تو استفاده ببرند و لازمه‌اش این است که رأفت و عقلانیت را درجامعه بگسترانی.»

از آموزه‌های پیامبر مهربانی و بهره‌گیری از آن منطبق با فطرت خداجوی همه انسانها است و اسلام هراسان که با هدف ایجاد فاصله میان مردم و جوانان غربی با آموزه‌های مهربانی، صلح، محبت و نجابت در پیامبر اکرم (ص)حرکت می‌کنند باید بدانند موج اسلام گرایی مدتها است به راه افتاده و نمی توان با اقداماتی مشمئز کننده در باب موج فطرت طلبی انسان‌ها مقابله کرد، لذا تنها باید به مروجان هتّاکی به پیامبر مهربانی (ص) گفت شرمتان باد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما در مورد : فطرت؛ عامل عشق به پیامبر(ص) است

فطرت؛ عامل عشق به پیامبر(ص) است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS