امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 07:52:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 10267

تاریخ انتشار : 01/11/1393 - 12:41

جوابيه اداره کل راه و شهرسازی مازندران در مورد خبر مشکلات مسکن مهر 152 واحدی + سند

وب سایت خبری تحلیلی جویباران که یکی از وظایفش بررسی مشکلات شهری و شهروندان و ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولین برای پیشرفت و آبادانی این شهر است، این جوابیه را منتشر خواهد کرد.

جوابيه اداره کل راه و شهرسازی مازندران در مورد خبر مشکلات مسکن مهر 152 واحدی + سند

به گزارش جویباران، بعد از درج گزارشی از مشکلات مسکن مهر 152 واحدی با عنوان " ساخت 152 واحد مسکن مهر بر روی گسل فاضلاب! " و اشاره به مشکلات زیاد زیربنایی و همچنین نبود سیستم فاضلاب شهری در این مجتمع 152 واحدی اداره کل راه و شهر سازی استان مازندران بعد از 16 روز جوابیه‌ای را به دفتر این سایت خبری تحلیلی ارسال کرده تا در راستای تنویر افکار عمومی در این سایت منتشر شود.

برهمین اساس وب سایت خبری تحلیلی جویباران که یکی از وظایفش بررسی مشکلات شهری و شهروندان و ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان برای پیشرفت و آبادانی این شهرستان است،  این جوابیه را منتشر خواهد کرد.

جوابیه اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران

بسم الله الرحمن الرحیم

در پاسخ به درج گزارشی از مشكلات مسكن مهر 152 واحدي جويبار در تاريخ 14/10/93 از سوي سایت خبری جويباران ، اين اداره جهت تنوير افكار عمومي و شفاف سازي موارد مطروحه ، به شرح ذيل اعلام مي‌دارد :

1-در مورد زمان تحويل واحدها به آگاهي مي رساند كه عمليات ساختماني پروژه در پايان سال 91 مطابق با تفاهم نامه سه جانبه توسط شركت هاي سازنده پروژه 152 واحدي مسكن مهر دولتي به اتمام رسيده ، اما به دليل فقدان امكانات زيربنايي نظير آب و فاضلاب ، برق ، گاز و آسفالت و همچنين به علت عدم پرداخت به موقع آورده از سوي برخي از متقاضيان منجر به كندي تحويل واحدهاي اين پروژه به متقاضيان شده است.

لازم به ذكر است با توجه به پيگيري‌هاي مكرر به عمل آمده در شوراي مسكن استان و شهرستان در مورد ارائه خدمات دستگاه‌های زيربنايي از جمله كنتور هاي آب ، برق و گاز  دچار تاخير حداقل شش ماه شده است.

2-در مورد اعلام قيمت نهايي واحدها لازم به ذكراست قيمت نهايي واحدها مطابق با دستورالعمل ابلاغي وزارت راه و شهرسازي مبني بر چگونگي محاسبه متراژ واحدها و اضافه كاري‌هاي انجام شده توسط پيمانكار نظير محوطه سازي شامل: موزاييك كف حياط ، ديواركشي محيطي و درب ها و نصب انشعابات آب و فاضلاب ،برق ، گاز و ... كه براساس تفاهم نامه سه جانبه وزارت‌خانه بوده است اعلام شده كه توسط كميته قيمت گذاري مديريت مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران تعيين قيمت شده است.

لذا حداكثر مبلغ هر واحد به ميزان 36 ميليون تومان بود كه 20 ميليون آن تسهيلات بانكي و مابقي مبلغ كه حداكثر 16 ميليون تومان است طي چندين مرحله و در طول 2 سال با عنوان آورده سهم متقاضي به حساب متمركز مسدودي خودشان واريز شده است كه تنها از طريق مكاتبات اداري از طريق اداره كل راه و شهرسازي استان با سرپرستي بانك مسكن استان قابل انتقال به حساب متمركز شركت هاي سازنده ( پيمانكاران) مي باشد و اداره شهرستان هيچ مبلغي را به طور مستقيم از متقاضيان دريافت نکرده و كليه دريافت‌ها و پرداخت‌ها توسط حساب متمركز مسكن مهر خود متقاضيان بوده است.

3-در مورد بالا آمدن آب فاضلاب بلوك ها كه اصلي ترين مشكل اين مجتمع مسكوني بوده و حواشي زيادي را براي اين اداره كل ايجاد كرده است، علي‌رغم مكاتبات مكرر با متولي امر آن كه شركت آب و فاضلاب بوده و يادآوري اين مطلب كه سطح آب زيرزميني در محل پروژه بالا بوده است و نياز به اتصال به سيستم اكوي شهري دارد و نيز براساس موافقت نامه سه جانبه مورخ 12/10/90 في‌مابين وزارت محترم راه و شهرسازي و نيرو و مديرعامل محترم بانك مسكن كشور در خصوص تسهيل در رفع مشكلات مربوط به تامين تاسيسات زيربنايي (آب و فاضلاب ،برق) پروژه هاي مسكن مهر بر عهده اداره آب و فاضلاب بوده و با توجه به مكاتبه اداره آب و فاضلاب شهرستان به مورخ 2/8/92 بابت دريافت حق انشعاب آب و فاضلاب از سوي متقاضيان مسكن مهر 152 واحدي به اداره راه و شهرسازي شهرستان، اين اداره طي نامه مورخ 4/8/91 به بانك مسكن شهرستان طي فيش هاي مورخ 6/8/91 به ازاي هر واحد مبلغ 000/650 تومان به حساب شركت آب و فاضلاب مازندران پرداخت کرده است (به استثناي اعضاي بهزيستي و كميته امداد) و نيز با توجه به مصوبات متعدد شوراي مسكن استان و شهرستان متاسفانه شركت آب و فاضلاب تاكنون نسبت به اجراي انشعابات فاضلاب اقدام موثري صورت نداده است (ضمناً مدارك و مستندات مربوطه در ذيل آمده است).

4-در مورد تحويل گرفتن تعدادي از واحدها توسط كاركنان اداره راه و شهر سازی جویبار لازم به ذكر است با توجه به شرايط 4 گانه دستورالعمل وزارت راه و شهرسازي كه شامل :

الف) متاهل و سرپرست خانوار بودن، ب) فاقد مسكن يا زمين مسكوني بودن ، ج) داشتن حداقل 5 سال سابقه سكونت در شهر ، د) عدم سابقه استفاده از تسهيلات دولتي يا زمين دولتي مي باشد كلاً تعداد 4 نفر از همكاران اداره كه واجد شرايط چهارگانه فوق بوده‌اند مطابق مقررات و شرايط كاملاً برابر با ساير متقاضيان از اين تسهيلات استفاده کرده اند و خبر منتشر شده كه بيشتر واحدها را كاركنان اين اداره دريافت كرده اند كذب محض بوده است.

ضمناً ذكر اين نكته ضروري است با توجه به قانوني شدن فروش واحدهاي مسكن مهر دولتي از سوي دولت طبيعتاً فروش واحدها براي مالكان منع قانونی نخواهد داشت.

5-در مورد نواقص ذكر شده در واحدها لازم به ذكر است در هر پروژه اي به طور طبيعي نواقصي به وجود مي‌آيد كه از نظر فني نيز قابل پيش بيني است به خصوص در بحث تأسيسات مكانيكي و عايق بندي كه اين نواقص كتباً به شركت هاي سازنده و ناظر پروژه اعلام شده كه برخي از آنها توسط پيمانكاران بر طرف شده است.

لذا با عنايت به اينكه مدت حسن انجام كار يكسال بوده و مبلغي نيز بابت حسن انجام كار در حساب متمركز متقاضيان باقيمانده، در صورت عدم رفع نواقص توسط پيمانكاران در پايان دوره حسن انجام كار، براي رفع نواقص موجود مبلغ مورد نظر به متقاضيان برگشت داده مي‌شود.

روابط عمومی اداره کل راه و شهر سازی استان مازندران

دیدگاه شما در مورد : جوابيه اداره کل راه و شهرسازی مازندران در مورد خبر مشکلات مسکن مهر 152 واحدی + سند

جوابيه اداره کل راه و شهرسازی مازندران در مورد خبر مشکلات مسکن مهر 152 واحدی + سند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS