امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 00:08:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 10023

تاریخ انتشار : 14/10/1393 - 12:54

چشمه‌های خاویار جاذبه تازه برای جذب گردشگران

حمام خاویار؛ نوع عجیب گردشگری قزاق‌ها در سواحل مازندران!

قزاقستان در اقامتگاه عظیم "کندرلی" که در سواحل دریای مازندران در دست احداث دارد، به گردشگران وعده حمام خاویار می‎دهد، کارشناسان با توجه به خطر انقراض این گونه دریایی و هزینه بالای آن، در موفقیت این طرح تردید دارند.

حمام خاویار؛ نوع عجیب گردشگری قزاق‌ها در سواحل مازندران!

به گزارش جویباران، به نقل از گاردین قزاقستان، مقامات گردشگری این کشور در تبلیغات مختلف برای این نوع عجیب از گردشگری، آن را تجربه کمیابی معرفی کرده‌اند که به‎ندرت در زندگی هر انسان رخ می‌دهد و گردشگران ثروتمندی را مخاطب قرار داده و وعده داده‌اند که آن را در بخشی ناشناخته از قزاقستان تجربه خواهند کرد: سواحل شرقی دریای خزر!

این گزارش یادآور شده است که اگر کار ساخت‌وساز توسعه یک اقامتگاه لوکس در دست احداث که 3.3 میلیارد هزینه داشته، به همین سرعت ادامه یابد، این اقامتگاه تا 2020 بیش از نیم میلیون گردشگر در سال خواهد داشت که نیمی از آنها گردشگران ثروتمند اروپایی خواهند بود.

در عین حال روسیه مهم‎ترین و امیدبخش‎ترین بازار برای این کشور است که در عین حال با رفت و آمد مکرر گردشگران از کشورهای ترکیه، خاورمیانه و نیز جمهوری‌های سابق اتحاد شوروی بازار پررونقی محسوب می‌شود.

این گزارش به نقل از فعالان گردشگری در قزاقستان می‌گوید که این مرکز یک اقامتگاه ساحلی جذب گردشگر در قرن 21 و بهترین اقامتگاه ساحلی در منطقه خزر و یک مقصد کامل گردشگری برای توریست‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌الملل است.

چشمه‌های خاویار احتمالاً جاذبه تازه‌ای برای جذب گردشگران به این منطقه پرت و دورافتاده قزاقستان است که در 125 مایلی جنوب قطب نفتی این کشور یعنی "آکتااو" قرار دارد.

با این حال ارائه چنین خدمات پرهزینه‌ای تا حدی که بتواند واقعاً به عنوان یک خدمات تازه گردشگری در این اقامتگاه پا بگیرد، مستلزم تأمین بیش از یک وان حمام تخم ماهی آن هم از این گونه در خطر انقراض است.

در این حال وزیر سرمایه‎گذاری قزاقستان می‌گوید: «چنین طرح‌هایی در گذشته زیاد بوده اما همگی در حد طرح بر روی کاغذ مانده‌اند زیرا هیچ سرمایه مالی برای آنها در دست نبوده است اما اکنون تمایلاتی برای سرمایه‎گذاری از سوی برخی کشورهای دیگر دیده می‌شود که در میان آن‌ها سرمایه‎گذاران ایرانی را می‌توان نام برد.»

به گفته او این طرح تا کنون پیش رفته و سازندگان این اقامتگاه امیدوارند که اقامتگاه "کندرلی" به سرنوشت "اقامتگاه آواز" در ساحل دریای خزر آن کشور که شبیه به فیل سفید است، دچار نشود که 5 سال در پایین سواحل ترکمنستان افتتاح شد اما با وجود آثار منفی زیست‌محیطی ناشی از این طرح، گویا در تحقق اهداف خود برای جذب انبوه گردشگر توفیق چندانی نیافته است.

به هر حال قزاقستان بیشتر از ترکمنستان مقصدی گردشگر‎دوست است زیرا تسهیلات گردشگری بیشتری را تأمین می‌کند.

امسال در راستای طرح توسعه گردشگری خود طرح تسهیلات صدور ویزا را برای چندین کشور به صورت یک طرح آزمایشی به اجرا درآورد که جولای سال آینده توسط دولت بررسی می‌شود.

این اقدام نیز در راستای تلاش دولت برای جای گرفتن قزاقستان در نقشه گردشگری جهان تلقی شده است.

دیدگاه شما در مورد : حمام خاویار؛ نوع عجیب گردشگری قزاق‌ها در سواحل مازندران!

حمام خاویار؛ نوع عجیب گردشگری قزاق‌ها در سواحل مازندران!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS